Как да създадем приятен детски кът в двора
Да мотивирате децата да играят навън в технологична ера като нашата, често може да бъде сложна задача. Такива привлекателни фактори, като телефони, таблети и социални мрежи пречат на родителите да заинтригуват децата към физическа активност. В последствие това предизвиква огромни проблеми с физическото и психическото здраве на децата.
Децата на възраст от 8 до 12 години прекарват пред екрана средно четири часа на ден, а игрите навън често остават на втори план. Важно е да научите децата да приоритизират игрите и физическите занимания, пред това да прекарват времето си в социалните мрежи и на телефона.
Тъй като игрите навън са една от най-добрите видове физическа активност, липсата на открити игрови площадки за деца може да бъде проблем. Ползите за здравето от игрите навън са една от причините, заради които родителите се замислят как да създадат детска площадка на двора.
Хората търсят възможности да подобрят здравето си и да повишат щастието си. Прекарването на време на открито може да подобри настроението и благосъстоянието както на децата, така и на възрастните.
Хората, които прекарват много време сред природата, са по-склонни към дейности на открито, които са здравословни и предлагат така необходимата почивка от ежедневните задължения.
За тийнейджърите, излизането навън през деня е важна и необходима почивка за подобряване на концентрацията. Освен това е средство за изгаряне на излишната енергия, която пречи на академичните постижения, което прави времето на открито неразделна част от деня на всяко дете.
Редовните игри навън могат да помогнат на децата за:
- подобряване на мозъчната функция;
- укрепване на мускулите на цялото тяло;
- намаляване вероятността от затлъстяване;
- намаляване на стреса.
Човек може да намери огромно разнообразие от физически ползи за децата от играта на детската площадка:
− подобрена гъвкавост и баланс;
− развитие на общи двигателни умения, сръчност и координация
- способността да се научат да контролират движенията си;
− подобрени инстинкти;
− насърчаване на нормалното функциониране на сърцето и белите дробове;
− силна мускулатура;
− подобряване на имунната функция;
− намаляване на риска от затлъстяване и диабет.
Проектирането на кът за физически активности и игри, който да е подходящ както за деца, така и за възрастни, не е лесна задача. Въпреки това, с внимателно планиране и известно селективно зониране, това може да се постигне.
Детският кът в градината е обмислено и многофункционално пространство, на което могат да се насладят малки и големи от всички възрасти. Ако този тип пространство е проектирано правилно, то не трябва да крещи „детска площадка“, а да изглежда красиво и функционално за цялото семейство.
Зонирането на градина е наистина добър начин да разберете кои части от градината, за кои членове на семейството са. Чрез зонирането можете да решите коя част от градината получава най-много слънце и да бъде подходяща за кът за сядане на възрастни и коя част може да бъде по-сенчеста, идеална за детска площадка.
Сенчестите зони често са по-добри за децата, тъй като ги предпазват от прекомерно излагане на слънце и това ги прави подходящи за създаване на детски кът. Ако имате специфична зона за игра, можете да поставите там различни препятствия за игра, интерактивни елементи, люлки или пързалка. Можете също да разделите игровите дейности на зони, така че децата да могат да изследват повече.
https://parnici.bg/aksesoari-za-detskata-ploshtadka/
Наличието на детски площадки в градината е това, от което се нуждаете, за да занимавате децата за няколко часа на чист въздух. И както ще видите, те могат да бъдат и изненадващо стилни, което означава, че няма нужда да жертвате цялостния вид на вашата градина.
От зашеметяващи спортни комплекси за игра, които се вписват безпроблемно в двора ви, до батути за цялото семейство, може да монтирате всичко това в зоната за игра във вашата градина. Единственото нещо, което ви ограничава, е свободното пространство.
Спортните комплекси най-доброто решение ли са?
Не винаги е лесно децата да бъдат въодушевени от играта на открито. В този случай откритите спортни комплекси ще дойдат на помощ на всички родители. Идеални са за деца над 3 години. Люлки, пързалки, гимнастически халки, трапец и много други са включени в тези комплекси и определено ще се харесат на вашите деца! Дори възрастните ще се радват да тренират със спортните комплекси.
https://parnici.bg/sportni-kompleksi/
Игрите в спортния комплекс за деца развиват силата и издръжливостта, укрепват мускулите на ръцете, гърба, гърдите и имат положителен ефект върху общото психофизическо състояние на детето.
Основните предимства на предлаганите модели детски спортни комплекси са:
− изработени от екологично чисти, издръжливи материали;
− устойчиви на валежи, екстремни температури и ултравиолетови лъчи;
- правят възможно извършването на широк спектър от физически дейности;
− имат дълъг експлоатационен живот;
- безопасни за здравето на детето;
− лесни за монтаж и поддръжка;
- Предлагат се на достъпни цени.
Базовото оборудване на спортни комплекси вече включва много оборудване, но ако желаете, можете да закупите люлка или пързалка - за тях е предвидено допълнително място.
Но какво да кажем за малките?
Разбира се, оборудването на детски кът в градината не означава само монтиране на спортен комплекс. За най-малките можете да поставите люлка, къща за игра, детска пързалка.
Люлките са основният спомен от детството. Повечето деца обичат да се люлеят, така че монтажът на люлка в задния двор премахва необходимостта да ходите в парка. Предлагат се широка гама от люлки - малки, масивни, с пързалка, някои само с люлка, а някои и с къщичка за игра.
Пясъчникът остава вечна класика като дейност в задния двор. Освен това това е чудесно занимание за развитие на сетивните и творчески способности на децата. По-големите деца и възрастните ще се радват да строят пясъчни замъци, докато малките ще се радват просто да се забавляват в пясъчника.
А за най-активните можете да поставите батут! Това забавление е идеално както за най-малките, така и за възрастните членове на вашето семейство. Укрепване на вестибуларния апарат, мускулите на гърба и краката - всичко това се случва, докато скачате на батут.
Вижте нашите предложения за батути